2006. gada 10. decembris

XLO

XLO Electric
C
ompany kabeļu, kā audio sistēmas sastāvdaļas, loma precīza skanējuma nodrošināšanā.

XLO Electric Company kabeļu, kā audio sistēmas sastāvdaļas, loma precīza skanējuma nodrošināšanā.

Uz jautājumu, ko „dara” kabelis audio sistēmā, lielākā daļa cilvēku un, jo sevišķi tehniski izglītotu, atbildēs, ka kabelis tikai savieno sistēmas sastāvdaļas un neko vairāk. Viņi teiks, ka „vads ir vads”, tas pats neskan un sistēmas atsevišķos sastāvdaļas nevar būtiski ietekmēt. Šādu viedokli atbalsta daudzi skaņu inženieri, tehniķi, skaņu sistēmu instalatori un pat HiFi tirgotāji. Abi pēdējie šo viedokli īpaši neuzsver, jo ir ieinteresēti pārdot klientiem arī dārgos kabeļus kopā ar HiFi un mājas kinozāles sistēmām.
Teorētiski viņiem ir pilnīga taisnība! Jebkurai sistēmas sastāvdaļai ir jādara tikai tas, ko no viņas gaida. Tas attiecas arī uz savienotājkabeļiem- tiem pieticīgi jāsavieno vienu komponentu ar otru nekādi neietekmējot visas sistēmas skanējumu. BET problēma ir , ka šis pieņēmums ir tīrākais ideālisms. Pastiprinātājs, kurš tikai pastiprina, atskaņotājs, kurš pilnīgi atskaņo to, kas ierakstīts utt., ir teorētiska abstrakcija. Realitātē jebkurš mēģinājums radīt idealizētus objektus sastopas ar neatrisināmām tehnoloģiskām barjerām un galarezultātā ir milzum daudzu kompromisu veidojums. Kā izrādījās izstrādāt un izgatavot reālu, pasīvu-tuvu ideālam, „neskanošu” kabeli nemaz nav tik vienkārši. Reālais, eksistējošais kabelis gandrīz vienmēr ietekmē sistēmas skanējumu. Tas attiecas gan uz „starp bloku,” gan uz akustisko, gan uz tīkla barošanas (skatīt rakstu par Varšavas HiFI izstādi) kabeli.
Viens no labākajiem piemēriem varētu būt akustiskā kabeļa ietekmes uz skanējumu novērtējums, pielietojot dempinga faktora izmaiņu analīzi.
Dempinga faktors ir pastiprinātāja spējas kontrolēt skaļruņa spoles kustību skaitlisks novērtējums. Jebkura skaļruņa kustīgajai daļai ir sava masa. Jo lielāka skaļruņa difuzora masa un kustības amplitūda jo lielāka ir inerce, kuru jāpārvar pārveidojot elektrisko skaņas signālu pārveidojot dzirdamajos skaņas viļņos .Tā kā vislielākā difuzora masa un lielākā amplitūda ir nepieciešama reproducējot zemās frekvences dempinga faktora vis jūtamākā ietekme ir atskaņojot basus. Vienkāršots dempinga faktora aprēķins , zinot pastiprinātāja tehniskos parametrus, ir akustiskās sistēmas impedances (visbiežāk 8 omi) dalīts ar pastiprinātāja izejas impedanci (pretestību). Piemēram, ja pastiprinātāja izejas pretestība ir 0,01 oms tad dempinga faktors būs 8/0,01=800. Šāds DF ir ļoti labs, bet nav arī ārkārtējs tranzistoru pastiprinātājiem.
Reālajā dzīvē jāņem vērā divi apstākļi, pirmais- ne visām akustiskajām sistēmām ir 8 omu impedance, otrais- aprēķinos jāņem vērā visu trīs sistēmas dalībnieku (pastiprinātājs+ kabelis+ akustiskā sistēma) parametri. Vienkāršojot aprēķinu pieņemsim, ka pastiprinātājs un kabelis ir viens vesels un DF aprēķinā piedalās divas sastāvdaļas- skaļruņa impedance un pastiprinātāja/vada impedances summa. Šāds pieņēmums ir pietiekami korekts, jo tiek pielietots dažādu elektronisko shēmu un to ekvivalentu projektēšanas procesā. Pielietojot šo pieņēmumu, sanāk, ka „paspirinātāja efektīvā izejas pretestība” ir pastiprinātāja izejas pretestības (impedances) un akustiskā kabeļa pretestības summa. Tagad, ja paņemsim 3 metrus „standarta” akustiskā kabeļa (piemēram, no jebkura celtniecības materiālu veikala vai „Latgalītes”), kura pretestība būs aptuveni 0,51 oms, iegūsim „paspirinātāja efektīvā izejas pretestība” būs (0,01+0,51)=0,52 omi, kas dos mums, pie 8 omu akustikas, dempinga faktoru 15,4 salīdzinot ar 800 aprēķinu sākumā! Problēmas būs vēl lielākas, ja ar šo kabeli pievienosim 4 omu akustiskās sistēmas, jo tad DF koeficents būs tikai 7,7.
Šis ir viens no galvenajiem „dunoša”, „dūcoša” (pastiprinātājs nespēj kontrolēt zemās frekvences) basa rašanās iemesliem- nekvalitatīvi akustiskie kabeļi.
Salīdzināšanai XLO Type63 metru kabeļa pretestība ir 0,02 omi, kas dod mums DF 267. Ar šo kabeli akustiskā sistēma tiek kontrolēta 17 reizes labāk kā ar „standarta” kabeli. Tomēr jāatzīmē, ka 0,02 omu pretestībā ir iegūtā pateicoties speciālai konstrukcijai un ir unikāla pat salīdzinot ar citu pazīstamu un „dārgu” firmu izstrādājumiem. Interesanti ir tas, ka dažreiz lētāks pastiprinātājs ar zemāku dempinga faktoru un labu kabeli var skanēt labāk kā dārgs pastiprinātājs komplektā ar nekvalitatīvu kabeli. Secinājums varētu būt: pērkot dārgu pastiprinātāju un skandas, nāksies šķirties no visai iespaidīgas summas par kabeļiem.
Turpinājums sekos.

Dempinga faktors nav vienīgais, kas no kabeļu viedokļa , ietekmē audio sistēmas skaņu. Savienotājkabelis būtiski var ietekmēt arī sistēmas sastāvdaļas frekvenču joslu. Kā zināms vienkāršākais pirmās kārtas filtrs var tikt izveidots no divām sastāvdaļām- rezistora un kondensatora vai induktivitātes. Ja savienosim rezistoru ar kondensatoru sanāks ZF (zemo frekvenču) pasīvais filtrs, kas nozīme, ka frekvences, kuras zemākas par noteiktu nogriešanas frekvenci, tiks vājinātas un amplitūdas/frekvenču raksturlīknē zemo frekvenču daļā būs vājinājums 6 db uz oktāvu, bet augstākās frekvences netiks ietekmētas. Ja samainīt vietām rezistoru ar kapacitāti, viss būs otrādi- izveidosies augsto frekvenču pasīvais filtrs. Ja kondensatora vietā izmantot induktivitātes spoli iegūsim pretēju ietekmi uz frekvenču raksturlīkni. Jautājums varētu būt-kāds tam visam sakars ar audio sistēmas skanējumu? Diezgan tiešs, jo jebkurš tembra regulators sastāv no rezistora un kondensatora vai rezistora un induktivitātes, bet visiem kabeļiem ir noteikta pretestība, kapacitāte un induktivitāte, tas ir – tiem piemīt tās pašas- tembra regulatora- īpašības. Vārdu sakot jebkurš kabelis var uzvesties kā filtrs ietekmējot, piemēram, basu ‘dziļumu” vai augšu „dzidrumu” utt.. Ar ko tad atšķiras „ļoti labi XLO kabeļi” no ‘vienkārši labiem” kabeļiem, labi uzkonstruētiem? Vispirms ar to, ka XLO izstrādā kabeļus ar iespējami zemāko pretestību, kapacitāti un induktivitāti jebkurā no savu modeļu grupām. Tādēļ arī XLO kabeļiem filtra efekts plašā frekvenču diapazonā ir minimāls. Minimālu induktivitāti XLO panāk ar savu patentēto kabeļu ģeometriju. Kas attiecas uz kabeļa pretestību, tad ir tikai divi efektīvi risinājumi-vairāk metāla vai arī metāls ar augstāku vadītspēju. Ļoti svarīgs moments pareiza izvēle, jo mazākas pretestības panākšanas rezultātā var rasties jauna problēma-fāzu nobīde. Lai labāk izprastu šo parādību, vienkārši samainiet plusa/mīnusa pieslēgumu vienai no stereo sistēmas skandām. Šajā gadījuma izveidosies 180 grādu nobīde starp abām skandām- difuzori darbosies pretējos virzienos un ar ausi šis fāzes nobīdes efekts būs ļoti skaidri sadzirdams. Samainot plusu ar mīnusu arī otrai skandai efekts pazudīs un būs ļoti grūti pamanāms, jo relatīvā fāzu nobīde (starp skandām) būs 0 grādu bet absolūtā (starp pastiprinātāju un skandām) būs 180 grādi. Tas ļauj secināt, relatīvā fāzu nobīde ir daudz nevēlamāka par absolūto. Tagad iedomājieties, ka dažādas signāla frekvences ir ar dažādām fāzes nobīdēm (gan lieluma, gan polaritātes) pat viena stereo sistēmas kanāla ietvaros un šīs fāzu nobīdes ir izteikti relatīvas. Šie fāzu kropļojumi arī ir par iemeslu izplūdušai skatuvei, necilai detalizācijai, duļķainai skaņai, kura it kā „sēž” skandās un nevar izrauties telpā. Kas tad ir par iemeslu šiem fāzu kropļojumiem?
Galvenais fāzu kropļojumu rašanās iemesls ir tā saucamais „ skin efekts” (virsmas efekts). Efekts izpaužas apstāklī, ka jo augstāka ir, caur vadītāju plūstošā, signāla frekvence, jo tuvāk vadītāja virsmai plūst šī signāla strāva. Tas nozīmē, efektīvais vadītāja šķērsgriezums dažādām signāla frekvencēm būs atšķirīgs tātad arī vadītāja pretestība dažādām frekvencēm būs dažāda. Ja pieņem, ka dotā kabeļa induktivitāte un kapacitāte ir konstantas, tad sanāk, ka katrai signāla frekvencei kabelī ir savs „individuālais” filtrs, kas savukārt rada dažādas fāzu nobīdes un signāls it kā „sadalās” atsevišķas daļās, kuras plūst caur kabeli dažādos ātrumos. Dabiski, ka „skin efekts” krasāk izpaužas liela diametra kabeļos (kas ir viens no vienkāršākajiem kabeļa pretestības samazināšanas veidiem), tādēļ ir ļoti svarīgi pielietot augstas vadāmības materiālus, kas dod iespēju samazināt kabeļa šķērsgriezumu. XLO pielieto savos kabeļos augstas tīrības, bez skābekļa varu 99,99% PRO sērijas kabeļos un 99,99997% varu Type6 sērijā.
Cits variants ir kabelī izmantotā metāla masas palielināšana vai nu izmantojot resnāku vadu vai daudz dzīslu vada gadījumā, palielinot dzīslu skaitu. Tieši tā parasti rīkojas lielākā daļa kabeļu ražotāju. Šis kabeļu vadāmības palielināšanas variants rada daudz problēmu tieši no fāzu nobīdes viedokļa.
XLO kabeļiem ir ļoti labi fāzu nobīdes rādītāji. Kas tam ir par iemeslu? Kabeļu konstrukcija. Kabelis sastāv no daudzām savstarpēji izolētām kvalitatīva vara dzīslām, kuras savītas pēc īpaša „licendrāts” ģeometriskā principa - (http://en.wikipedia.org/wiki/Litz_wire , http://www.litz-wire.com/round_litz_configs.html)

Viens no” licentrāts” kabeļa variantiem varētu būt šāds:

1. Core (With several groups twisted together) – serde (vairākas vadu grupas savstarpēji savītas
2. Several Groups of twisted wires- savītu vadu grupas
3. Insulated Wire- savīto vadu grupa (2) izolācijā
4. Serving over twisted wires- savīto vadu grupu saturētajpārvalks
5. Outer Serving (Textile serving, Taping, and Extrusion) ārējai izolācijas pārvalks

Raksta sākumā redzamais XLO kabelis ir savīts no vairākiem, ar teflonu izolētie izolētiem, litz vadiem, tādēļ tas ir ļoti ciets un diezgan neparocīgs pieslēgšanai pie pastiprinātāja un skaļruņu termināliem- tiem jābūt mehāniski stipriem un pietiekami lieliem.
XLO kabeļos, kuri veidoti pielietojot šo Litz konstrukciju, it kā nav centra un malu, pateicoties kam skin efekts ir minimāls un attiecīgi fāzu nobīdes arī ir ļoti mazas. Šajā gadījuma kabeļa veidotāji lielāko uzmanību pievērsa nevis katram vadam atsevišķi, bet vairāku vadu savīšanai skaņai vis labveligākjā veidā. Vispār vada ģeometrija jūtami ietekmē kabeļa „skanējumu” Lai rastu skaidrojumu šim apgalvojumam jāatgriežas pie kabeļa pretestības, bet šoreiz pie pretestības līdzstrāvai.( nevis maiņstrāvai kā gadījumā ar skin efektu). Jebkura materiāla, šķērsgriezuma un garuma kabelim ir noteikta pretestība līdzstrāvai. Pieņemot nosacīta kabeļa pretestību vienādu ar 1 un pievienojot tam paralēli vēl vienu tādu pašu kabeli mēs iegūsim kopējo pretestību līdzstrāvai ½, tas ir uz pusi mazāku.
Katrā kabeļu sakaita dubultošanas reizē attiecīgi samazināsies ari kopējā pretestība (t.i. ¼, 1/8 utt.).
Tālāk, paņemot, piemēram, 16 vadītāja dzīslas izveidosim kabeli. Turpinot eksperimentu sagriezīsim šo 16 dzīslu kabeli vairākos gabalos un katrā gabalā saliksim dzīslas dažādos veidos- vienā vienkārši paralēli, otrajā savīsim bizītē, trešajā savīsim striķītī, ceturtajā paralēli, bet vienā plaknē utt. Turpinot mēs varam dažādi kombinēt ar savītajiem kabelīšiem, tos savstarpēji savijot dažādās kombinācijās. Pieslēdzot katru no izveidotajiem kabeļiem, skaņas traktā, mēs konstatēsim, ka tie ‘skan’ dažādi, lai arī pretestība tiem ir pilnīgi vienādā. Tas nozīmē atšķirības iemesls ir kabeļa ģeometrija, kura ietekmē izveidotā kabeļa kapacitāti un induktivitāti, kura savukārt ļoti būtiski var ietekmēt kabeļa salāgošanos ar pieslēgtajiem sistēmas komponentiem (mūsu gadījumā pastiprinātājs un skaļruņi). Kopumā ņemot, jo mazāki ir kapacitātes un induktivitātes lielum, jo labāk, kaut gan to ir diezgan grūti sasniegt. Dažreiz samazinot kapacitāti jūtami palielinās induktivitāte, jo abi lielumi kabelī ir savstarpēji ļoti saistīti. Pateicoties savai speciālajai ģeometrijai XLO kabeļi ir ar ļoti zemiem kapacitātes un induktivitātes rādītājiem, kas ļauj tiem labi salāgoties ar lielāko daļu dažādu ražotāju un konstrukciju audio komponentēm- būt par kabeļu absolūto čempionu.
Atgriežoties pie „kabeļa ģeometrijas,” jāpiebilst par lauku savstarpējo ietekmi. Zināms, ka strāvai plūstot pa vadītāju ap to veidojas elektromagnētiskais lauks. Šis ir viens no galvenajiem fizikas pamatlikumiem un uz tā ir balstās ļoti daudzu elektrisko iekārtu darbība un tas attiecas arī uz skaļruni akustiskajā sistēmā. Izolācija ap elektriskā strāvas vadītāju nav šķērslis elektromagnētiskajam laukam, kurš savukārt var inducēt strāvas blakus esošajā vadītājā. Tas nozīmē, ka vadītāju savstarpējais novietojums kabelī būtiski ietekmē elektromagnētiskā lauka intensitāti pašā kabelī ,tas ir tā ”skanējumu”. Matemātiski aprēķināt šos laukus un to savstarpējo mijiedarbību ir ļoti grūts uzdevums, ar kuru veiksmīgi tikuši galā XLO inženieri.
Lai arī kabeļa izolators nespēj pasargāt vadu no elektromagnētiskā lauka ietekmes, tam ir milzīga nozīme kabeļa konstrukcijā, jo jebkuram izolatoram piemīt dielektriskās absorbcijas īpašības. Strāvai plūstot caur vadītāju rodas zudumi, pirmkārt uz vada ”omiskās” pretestības (zudumi siltuma veidā), otrkārt daļa signāla „nosēžas” dielektriķī (izolācijā) un mainījusi savu polaritāti atgriežas kabelī pretējā fāzē, tā vājinot signālu vai radot traucējumus. Tāda divpusēja enerģijas apmaiņa saistīta arī ar papildus siltuma izdalīšanos kabelī. Šādi enerģijas „uzkrājumi” atkarīgi no izolatora materiāla dielektriskās konstantes un dielektriskās izkliedes faktora. Dielektriskā konstante tiek aprēķināta kā attiecība starp materiāla spēju „uzkrāt enerģiju” noteiktos apstākļos un vakuumu, kura dielektriskā konstante tiek pieņemta par 1,0. Piemēram, kāda materiāla dielektriskā konstante ir 3,5 tas nozīmē, ka dotais materiāls „apēd” 3,5 reizes vairāk enerģijas kā vākums, kurš ir vislabākais izolators. Populārā materiāla PVH (Polivinilhlorīds) dielektriskā konstante ir robežās no 4,0 līd 8,0 vai pat vairāk, termoplastiskās gumijas DK sasniedz 15,0. Bet Du Font Teflon, ko pielieto XLO references sērijas kabeļos dielektriskā konstante ir tikai 2,0. kas ir ļoti augsts un grūti sasniedzams rādītājs. XLO Pro sērijas kabeļos tiek pielietots polietilēns un tā polimēri kuriem DK ir uzreiz aiz teflona- 2,1.
Arī Izkliedes faktora vērtējumā teflonam nav līdzvērtīgu materiālu 0,00002 salīdzinot ar PVH 0,15 (15% enerģijas vienkārši pazūd). Polietilēna un to polimera IF ir no 0,0001 līd 0,01 (ne vairāk kā 1% zudumu). Tas pats attiecas arī uz teflona pielietojumu kabeļu spraudņu konstrukcijā- tas būtiski samazina kabeļa ietekmi uz skaņu.
Kabelim mēmi jāvada signāls. Mūsdienu kabeļu ražošanas tehnoloģijas pagaidām to nespēj nodrošināt, bet XLO ir viens no tiem, kas ir vistuvāk šim ideāli- mēmajam kabelim.

Šis raksts ir Dmitrija Lilejeva 1997.gadā žurnālā „Class A” publicētā raksta tulkojums ar dažiem saīsinājumiem un papildinājumiem.

2006. gada 28. novembris

Sapņu sistēma.

"Ja es būtu bagāts vīrs..."




















Wilson Benesch un leģendārais McIntosh- tas ir jādzird. Šo firmu produkcija varētu būt Rīgas" HighEnd Collection"veikalā Basteja bulvāri. Iesaku noklausīties


Viens skaļrunis tik lielā kastē...

Klasiskā mūzika uz šīs sitēmas skanēja vienreizēji. Komplekts mūzikas baudīšanai, tumšos rudens vakaros...

2006. gada 15. novembris

HiFI izstāde Varšavā

Š.g. 11-12 novembrī Varšavā notika ikgadējā Hi-Fi un High-End izstāde.
Attēlā redzamajā viesnīcā bija pulcējušies vadošie polijas HiFi tehnikas distributori un tirgotāji. HighEnd pasākumi noritēja prestižajā Bristol hotelī, pašā Varšavas centrā, netālu no valsts prezidenta pils. Starp abām norises ik stundu kursēja komfortabls bezmaksas autobuss, viss organizēts augstā līmenī. Cepuri nost poļu priekšā.

Turpinājums pēc nelielas iespaidu, domu un fotoattēlu sakārtošanas.


18.11.2006
1.Turpinājums:

„Ja kāds stāstītu-neticētu...”

No paša rīta, sakot izstādes apgaitu, nokļuvām istabā ar nelielu ļoti slavena kabeļu ražotāja uzlīmi uz durvīm. Istabā tikai pāris skandas, plauktā CD atskaņotājs, pastiprinātājs un kāda ierīce zem tiem. Uz grīdas četri visai vienkārši pēc izskata tīkla barošanas kabeļi.
Firmas pārstāvis Bjorns vispirms, atbildējis uz mūsu vispārīgiem jautājumiem, piedāvāja noklausīties prezentāciju par šo kabeļu iespējām uzlabot skaņas sistēmas skanējumu. Tā kā es biju visai skeptisks par dārgu kabeļu pielietošanas jēgu sistēmu barošanā (cik simtu metru kabeļu ir mājā un kilometru līdz spēkstacijai, lai 1,5 metri ietekmēt skaņu) nolēmu paklausīties kārtējo marketinga triku. No pirmajiem Bjorna stāstījuma teikumiem varēja saprast, ka viņš labi pārzina tēmu par ko runā un ir pārliecināts par demonstrējamo kabeļu spējām.
Vispirms mēs noklausījāmies mūzikas ierakstu ar standarta kabeli „no kastes”- skan tā nekas, jo aparāti, paši par sevi, no visai augsta plaukta (CD atskaņotājs ap USD 2500), Nez ko tur vēl var uzlabot? Tad Bjorns pieslēdza CD ar „lētāko” viņa firmas vadu...
Ticiet vai nē, bet man likās, ka ir nomainīts Latgalītē pirkts disks pret oriģinālu- efekts vienkārši satriecošs! Līdzīgā veidā, mainot arī atskaņojamos mūzikas fragmentus, tika demonstrētas arī pārējo vadu iespējas. Jāatzīmē, ka pāreja no trešā uz ceturto, visdārgāko firmas kabeli, nebija tik izteikta (iespējams, ka mana dzirde nav tik labi trenēta, kā gribētos).

Turpinājums sekos.

2.turpinājums.
„ Bet...”
Kā izrādījās, viss nebija tik vienkārši. Lai iegūtu tik satriecošu skaņas uzlabojumu tikai ar kvalitatīvu tīkla vadu ir par maz. Vajadzīgs tikla sprieguma „kondicionieris”- ierīce, kura būtiski uzlabo tīkla sprieguma kvalitāti. Pieslēgtās skaņas iekārtas saņem no šīs ierīces kvalitatīvu „0” un ļoti simetrisku sinusoidālu spriegumu, pie tam ar ļoti lielu jaudas rezervi. Augstvērtīgais tīkla kabelis TIKAI padod šos kvalitatīvos 220 voltus uz atskaņotāju un pastiprinātāju. Jāatzīmē, ka Bjorns šo niansi (par tīkla „kondicioniera” nepieciešamību) īpaši neuzsvēra- viņam taču jāpārdod kabeļi. Galvenais secinājums- līdzīgi kā labai mašīnai jālej labs benzīns, tā labai skaņas tehnikai jāpievada kvalitatīvs tīkla spriegums

3.turpinājums.

XINDAK- jauns vārds Eiropas HiFi tirgū.





Šī 1988 gadā dibinātā Ķīnas kompānija attīstās ļoti strauji un ieņem stabilu vietu Ziemeļamerikas tirgū. Tagad tā sāk iekarot savu Eiropas tirgus daļu, sertificējot savus izstrādājumus CE un ROHS atbilstībai. Vairāk informācijas var gūt no firmas mājas lapas: http://www.xindak.com/english/about.asp .

Attēla redzams XINDAK stereo pastiprinātājs un CD atskaņotājs kuri pieslēgts pie 220 V tīkla caur šīs pašas firmas izstrādāto tīkla spieguma filtra (attēla augšējā labajā stūrī) ar speciāliem XINDAK tīkla kabeļiem.Plašāka informācija par šo filtru:
http://www.xindak.com/english/products/showditail.asp?id=255

Viens no Rīgas HiFi entuziastiem ir iegādājies šo filtru (cena Ls 250.-) savai mājas sistēmai. Ceru, ka tuvākajā laikā, pēc kārtīgas noklausīšanās un kabeļu salīdzināšanas, viņš dalīsies iespaidos par šo ierīci.

Turpinājums sekos.

4.Turpinājus: XINDAK C06+A06

Tuvākajā laikā ceram saņemt testēšanai jauno XINDAK stereo komplektu- sākuma līmeņa, cenu ziņā, bet ar „audiofīla” prasībām atbilstošu skanējumu.
CD uzbūve ir vienkārša- SONY 213 lāzers, PHILIPS CD18 servo sistēma un PHILIPS TDA1543 16Bit CAPs, bet ar dažiem uzlabojumiem- 44,1 Khz diskretizācijas frekvence pacelta 4 reizes līdz 176,4 Khz un atskaņotāja analogās un ciparu shēmas barošanas bloki pieslēgti pie dažādiem tīkla transformatora tinumiem, kas nodrošina šo abu, visai nedraudzīgo shēmas daļu, atsaisti, kas savukārt labvēlīgi ietekmē mūzikas skanējumu.
Arī A06 stereo pastiprinātājs veidots pēc vienkāršas shēmas, bet no kvalitatīvām, slavenu firmu ražotām detaļām(TOSHIBA, HITACHI, SANKEN). Izstāde šo pārīti klausījāmies komplektā ar KODA K5000 grīdas skandām, kuras tikko bija izņemtas no kastēm un nebija paspējušas iesildīties, tādēl skanējums likās drusku paciets. Bet, kā rāda mūsu pieredze ar šīm skandām, tās sāk pilnvērtīgi skanēt pēc 20-30 darbības stundām. Starp citu, kādā no noklausīšanās telpām sastapām K5000 sērijas plaukta (surround) skandas kompānijā ar slaveno MOON. Jāpiebilst, ka šīs skandas tomēr tika „tjūningotas” pirms pieslēgt šāda līmeņa tehnikai. Tika pārstrādāts filtrs (no rūpnīcas šis skandas nāk kā aizmugurējas, lietošanai mājas kinozāles vajadzībām) un nomainīti iekšējie instalācijas vadi (vismaz ar 6N vara sastāvu).