2006. gada 28. novembris

Sapņu sistēma.

"Ja es būtu bagāts vīrs..."




















Wilson Benesch un leģendārais McIntosh- tas ir jādzird. Šo firmu produkcija varētu būt Rīgas" HighEnd Collection"veikalā Basteja bulvāri. Iesaku noklausīties


Viens skaļrunis tik lielā kastē...

Klasiskā mūzika uz šīs sitēmas skanēja vienreizēji. Komplekts mūzikas baudīšanai, tumšos rudens vakaros...

2006. gada 15. novembris

HiFI izstāde Varšavā

Š.g. 11-12 novembrī Varšavā notika ikgadējā Hi-Fi un High-End izstāde.
Attēlā redzamajā viesnīcā bija pulcējušies vadošie polijas HiFi tehnikas distributori un tirgotāji. HighEnd pasākumi noritēja prestižajā Bristol hotelī, pašā Varšavas centrā, netālu no valsts prezidenta pils. Starp abām norises ik stundu kursēja komfortabls bezmaksas autobuss, viss organizēts augstā līmenī. Cepuri nost poļu priekšā.

Turpinājums pēc nelielas iespaidu, domu un fotoattēlu sakārtošanas.


18.11.2006
1.Turpinājums:

„Ja kāds stāstītu-neticētu...”

No paša rīta, sakot izstādes apgaitu, nokļuvām istabā ar nelielu ļoti slavena kabeļu ražotāja uzlīmi uz durvīm. Istabā tikai pāris skandas, plauktā CD atskaņotājs, pastiprinātājs un kāda ierīce zem tiem. Uz grīdas četri visai vienkārši pēc izskata tīkla barošanas kabeļi.
Firmas pārstāvis Bjorns vispirms, atbildējis uz mūsu vispārīgiem jautājumiem, piedāvāja noklausīties prezentāciju par šo kabeļu iespējām uzlabot skaņas sistēmas skanējumu. Tā kā es biju visai skeptisks par dārgu kabeļu pielietošanas jēgu sistēmu barošanā (cik simtu metru kabeļu ir mājā un kilometru līdz spēkstacijai, lai 1,5 metri ietekmēt skaņu) nolēmu paklausīties kārtējo marketinga triku. No pirmajiem Bjorna stāstījuma teikumiem varēja saprast, ka viņš labi pārzina tēmu par ko runā un ir pārliecināts par demonstrējamo kabeļu spējām.
Vispirms mēs noklausījāmies mūzikas ierakstu ar standarta kabeli „no kastes”- skan tā nekas, jo aparāti, paši par sevi, no visai augsta plaukta (CD atskaņotājs ap USD 2500), Nez ko tur vēl var uzlabot? Tad Bjorns pieslēdza CD ar „lētāko” viņa firmas vadu...
Ticiet vai nē, bet man likās, ka ir nomainīts Latgalītē pirkts disks pret oriģinālu- efekts vienkārši satriecošs! Līdzīgā veidā, mainot arī atskaņojamos mūzikas fragmentus, tika demonstrētas arī pārējo vadu iespējas. Jāatzīmē, ka pāreja no trešā uz ceturto, visdārgāko firmas kabeli, nebija tik izteikta (iespējams, ka mana dzirde nav tik labi trenēta, kā gribētos).

Turpinājums sekos.

2.turpinājums.
„ Bet...”
Kā izrādījās, viss nebija tik vienkārši. Lai iegūtu tik satriecošu skaņas uzlabojumu tikai ar kvalitatīvu tīkla vadu ir par maz. Vajadzīgs tikla sprieguma „kondicionieris”- ierīce, kura būtiski uzlabo tīkla sprieguma kvalitāti. Pieslēgtās skaņas iekārtas saņem no šīs ierīces kvalitatīvu „0” un ļoti simetrisku sinusoidālu spriegumu, pie tam ar ļoti lielu jaudas rezervi. Augstvērtīgais tīkla kabelis TIKAI padod šos kvalitatīvos 220 voltus uz atskaņotāju un pastiprinātāju. Jāatzīmē, ka Bjorns šo niansi (par tīkla „kondicioniera” nepieciešamību) īpaši neuzsvēra- viņam taču jāpārdod kabeļi. Galvenais secinājums- līdzīgi kā labai mašīnai jālej labs benzīns, tā labai skaņas tehnikai jāpievada kvalitatīvs tīkla spriegums

3.turpinājums.

XINDAK- jauns vārds Eiropas HiFi tirgū.





Šī 1988 gadā dibinātā Ķīnas kompānija attīstās ļoti strauji un ieņem stabilu vietu Ziemeļamerikas tirgū. Tagad tā sāk iekarot savu Eiropas tirgus daļu, sertificējot savus izstrādājumus CE un ROHS atbilstībai. Vairāk informācijas var gūt no firmas mājas lapas: http://www.xindak.com/english/about.asp .

Attēla redzams XINDAK stereo pastiprinātājs un CD atskaņotājs kuri pieslēgts pie 220 V tīkla caur šīs pašas firmas izstrādāto tīkla spieguma filtra (attēla augšējā labajā stūrī) ar speciāliem XINDAK tīkla kabeļiem.Plašāka informācija par šo filtru:
http://www.xindak.com/english/products/showditail.asp?id=255

Viens no Rīgas HiFi entuziastiem ir iegādājies šo filtru (cena Ls 250.-) savai mājas sistēmai. Ceru, ka tuvākajā laikā, pēc kārtīgas noklausīšanās un kabeļu salīdzināšanas, viņš dalīsies iespaidos par šo ierīci.

Turpinājums sekos.

4.Turpinājus: XINDAK C06+A06

Tuvākajā laikā ceram saņemt testēšanai jauno XINDAK stereo komplektu- sākuma līmeņa, cenu ziņā, bet ar „audiofīla” prasībām atbilstošu skanējumu.
CD uzbūve ir vienkārša- SONY 213 lāzers, PHILIPS CD18 servo sistēma un PHILIPS TDA1543 16Bit CAPs, bet ar dažiem uzlabojumiem- 44,1 Khz diskretizācijas frekvence pacelta 4 reizes līdz 176,4 Khz un atskaņotāja analogās un ciparu shēmas barošanas bloki pieslēgti pie dažādiem tīkla transformatora tinumiem, kas nodrošina šo abu, visai nedraudzīgo shēmas daļu, atsaisti, kas savukārt labvēlīgi ietekmē mūzikas skanējumu.
Arī A06 stereo pastiprinātājs veidots pēc vienkāršas shēmas, bet no kvalitatīvām, slavenu firmu ražotām detaļām(TOSHIBA, HITACHI, SANKEN). Izstāde šo pārīti klausījāmies komplektā ar KODA K5000 grīdas skandām, kuras tikko bija izņemtas no kastēm un nebija paspējušas iesildīties, tādēl skanējums likās drusku paciets. Bet, kā rāda mūsu pieredze ar šīm skandām, tās sāk pilnvērtīgi skanēt pēc 20-30 darbības stundām. Starp citu, kādā no noklausīšanās telpām sastapām K5000 sērijas plaukta (surround) skandas kompānijā ar slaveno MOON. Jāpiebilst, ka šīs skandas tomēr tika „tjūningotas” pirms pieslēgt šāda līmeņa tehnikai. Tika pārstrādāts filtrs (no rūpnīcas šis skandas nāk kā aizmugurējas, lietošanai mājas kinozāles vajadzībām) un nomainīti iekšējie instalācijas vadi (vismaz ar 6N vara sastāvu).