2014. gada 14. decembris

The Beast, MSB, Total DAC uz Synergetic Research pamatnēm.


Beidzot MSB Select II pilnībā nokomplektēts (2 barošnas bloki, Femto 33 Clock, Renderer) sasniedzis Rīgu. 
Par nožēlu izdevās paklausītie tikai pāris ierakstus. bet ar to pietika.lai saprastu, ka šis izstrādājums ir kas īpašs. Jāpiebilst, ka avots arī bija atbilstošs- MSB universālais disku atskaņotājs pieslēgts pie konvertora  pa I2S interfeisu. Klausīts tika Superaudio CD, kur konvertors atskaņoja kā DSD 64 failu. 

2014. gada 29. novembris

Tīkla kabelis Revox magnetofonam.

Par barošanas kabeļu ietekmi uz sistēmas skanējumu ir lauzts ne mazums šķēpu. Šoreiz neliels eksperiments ar pilnīgi analogu traktu. Nolēmām salīdzināt spēka kabeļus pieslēdzot tos pie pamatīgi "revidēta" Revox" magnetofona.

Salīdzināšanā piedalījās HiFi Tuning  kabelis, kā esošās sistēmas dalībnieks, Furutech Absolute Power, Audioquest NRG100 un Cardas Clear M power, Par nožēlu Audioquest kabeļa IEC spraudnis bija par lielu un to nolikām malā.

Divi atlikušie pretendenti pārliecinoši pierādīja savu pārākumu pār HiFi Tuning speka kabeli. Kā pirmais tika klausīts Absolute Power- viennozīmīgi tembrāli bagātīgāks, piesātināts un enerģisks skanējums. Likās, ko vēl Revox var vēlēties. Nākošais un pēdējais pretendents- Cardas Clear M- kabelis domāts tieši signāla avotiem. Un savu uzdevumu tas veica visaugstākajā līmeni- iepriekšējā pretendenta tembrālajai bagātībai pievienojās plašāka un dziļāka skatuve, skanējums kļuva telpiskās un ieguva papildus apjomu un instrumentu lokalizāciju. Apsveicam Cardas Clear M ar uzvaru šai nelielajā sacensībā par vietu pilniīgi analogā sistēmā!

2014. gada 14. novembris

2014. gada 13. oktobris

Cardas 33x4 tonarma vads

Technics SL1210MK2 tonarmiem tika nomainīti oriģinālie vadi pret Cardas 33x4. Gaidu lietotāja atsauksmes.

2014. gada 24. augusts

Ātrs trīs vara starpbloku kabeļu apskats.


Trīs RCA kabeļi, kuros par vadītāja materiālu izvēlēts varš-Neotech NEI 3001, Audioquest Diamondback un Cardas Parsec.


Neotech izmanto OCC (monokristāla) varu, Audioquest savukārt PSC (augstas tīrības pulētu) varu un abu kabeļu kopēja iezīme ir polietilēna caurulītes kā izolators. Cardas zimanto augstas tīrības vara Litz  vadu.
Kā trijotne izpaudās skaņas traktā. Uzreiz jāsaka, ka visi trīs kabeļi ir neitrāli, t.i. tiem nav krasi izteiktu pacēlumu vai kritumu visā diapazonā. Galvenā atšķirība ir vidējo un augsto frekvenču tīrībā, kas izpaužas kā papildus informācijas klātesamība vai trūkums katram no apskata dalībniekiem. NEI 3001 un Diamondback izrādījās visai līdzīgi, otrais bija tikai nedaudz dzidrāks AF galā un tādēļ likās nedaudz skaidrāks, bet arī cietāks, kas labi piederas rocka atskaņošanai. Neotech skanējums nedaudz samtaināks un komfortabls klavieru džeza un klasikas atskaņošanai. 
Apskata favorīts izrādījās Parsec- Cardas jaunās līnijas pārstāvis. Tas apvienoja izcilu detalizāciju, kas izpaudās skaidri saklausāmās reverberācijās un daudz ilgākās instrumentu pēc skaņās, samtainu skanējumu un labu basu. Bet, jāpiebilst, ka Parsec cena uzliek tam zināmus pienākumus, un tas ar tiem tiek galā ļoti veiksmīgi.



2014. gada 21. augusts

Devialet ADH.

Zemāk redzamajā attēlā vienkāršota veidā paskaidrots, Devialet izstrādātā un patentētā ADH pastiprinātāja darbības princips. 


Signāla spriegums tiek pastiprināts A klases režīmā, bet nepieciešamā strāva tiek padota no jaudīga D klases pastiprinātāja moduļa, kurš izvietots pastiprinātāja vidū. Bet kā lai pārliecinās,ka tas tiešām tā ir un tieši tā arī strādā? Devialet pārstāvis, dažu minūšu laikā, kliedēja manas un citu klātesošo bažas. Bažas par to, ka, vai tik šis nav kārtējais mārketinga triks, lai piesaistītu pircējus, uzsverot uz A klases klātesamību pastiprinātājā.


Pastiprinātāja konstrukcija ļauj vienkārši un ātri izņemt D klases moduli.

Modulis veiksmīgi izņemts un tad seko pārsteigums.


Džovanni pievieno skandas, avotu un ieslēdz Devialet 200 pastiprinātāju bez minētā strāvas avota. Jā, skandas skan, bet ne pārāk skaļi, jo A klases pastiprinātājs spēj nodrošināt aptuveni 5-6 W jaudu uz  8 omu slodzes. 

Tādā skaļumā es klausos vēlās vakara stundās un nebeidzu brīnīties par tīro, skaidro vienmērīgi plūstošo skanējumu. Droši vien tā arī jāskan izslavētajai A klasei. Visu cieņu Devialet inženieriem!

2014. gada 1. augusts

Atohm GT1 Special edition un Devialet SAM (SPEAKER ACTIVE MATCHING )


Athom "GT1 Special edition" skandas tiek piedāvātas komplektā ar Devialet 120 pastiprinātāju. Šā gada Minhenes izstādē Devialet prezentēja SAM sistēmu tieši ar šiem mazajiem plaukta monitoriem. Komplekta skanējums bija pārsteidzošs un atstāja uz mani dziļu iespaidu. Ar nepacietību gaidīju, kad Devialet Baltijas distributors piedāvās šo komplekt mūsu tirgum un būs iespēja to paklausīties mierīgākos apstākļos.
Beidzot tāda iespēja radās! Sākšu ar iepakojumu, jo tas ir visai iespaidīgs- liela, melna izmēram atbilstoša soma ērtai pārvietošanai. Dubulta, bieza  kartona kaste.
 Skandu vads, kurš ir komplektā, novietots blīva sintētiska materiāla plāksnē, kura stingri pasargā skandu no jebkādas kustības kastes iekšienē un triecieniem no ārpuses.
 GT1 korpuss ir pārklāts ar kvalitatīvu, baltu klavierlaku, tādēļ auduma maisi nav lieka izšķērdība.


   Tad nu beidzot Athom mazulis ir uz statīva un gatavs sevis parādīšanai. Šoreiz tam nāksies sadarboties ar Devialet 200, kuram laikus aktivizēju SAM sistēmu, lejuplādētu no ražotāja mājas lapas.
      Pirmie iespaidi. Ja es nebūtu dzirdējis Athom skandas Minhenē, tad pirmā doma būtu par "marketologiem" un citiem reklāmas trikiem, kas piedabū cilvēku veikt nevajadzīgus, pārspīlētus tēriņus, lai iegādātos viduvējas preces. Skanējums bija visai parasts, var teikt stīvs, un to izdaudzināto SAM ietekmi bija jāpiedomā, lai vai kā centos to saklausīt. Skaidri varēja noprast, ka skandām būtu "jāiesilst" pirms tās sākt klausīties un novērtēt.
Dažas dienas atskaņoju dažāda žanra mūziku ar atslēgtu SAM, dažādos skaļumos un brīžiem devu trūkties ne pa jokam. Pēc trīs dienu "sildīšanas" bija saklausāms skaidri pamanāms skanējuma uzlabojums. Nolēmu vēlreiz izmēģināt SAM darbībā. Tā kā bija pavēls vakars un nevarēju atļauties skaļu klausīšanos, nolēmu sākt ar klasiku- A.Netrebko un un R.Villanzona duetu. Atskaņoju vienu gabalu un pirms tā atkārtojuma ieslēdzu SAM. Jā,ir! Sistēma strādā un ,pie tam, nav nekādu šaubu un domu par placebo efektu! Kas izmainījās? Pirmkārt, skaidri bija sadzirdama abu izpildītāju balsu separācija telpā. Otrkārt, skatuve palika manāmi dziļāka un platāka, skaņa atrāvās no skandām piepildot telpu. Treškārt, skanējums kļuva piesātinātāks arī zemo frekvenču diapazonā.

Uzliku Yello Touch un ar baudu to noklausījos. Sen nebiju dzirdējis tik zemu un izteiksmīgu basu savā nelielajā klausīšanās istabā. Katrā ziņā šīs ir tas gadījums, kad nopietni aizdomājos par savu Paradigmu nomaiņu. Par nožēlu šīs skandas (Special edition ) tiek piedāvātas tikai komplektā ar Devialet 120 un kopā tas sastāda visai iespaidīgu ciparu.  Jāpiebilst, ka bez Devialet ar SAM tās neskan tik iespaidīgi, par ko pārliecinājos pieslēdzot GT1 pie Anthem jaudas pastiprinātāja PVA2, izmantojot Devialet kā priekšpastiprinātāju.

2014. gada 14. jūlijs

M2Tech Young DSD digitāli analogais konvertors.

M2Tech Young konvertors bija populārs un ļoti iecienīts datorskaņas  cienītāju vidū, sava muzikālā  skanējuma dēļ. Arī Young dizains bija ļoti savdabīgs, kas izcēla to daudzu konkurentu vidū. Bet, laiks prasa savu, un ka Young trūkums tika minēts DSD dekodēšanas iespējas trūkums. 
Jaunais Young ir patiešām jauns, jo bez DSD formāta dekodēšanas tas piedāvā priekšpastirinātāja funkcijas un distances vadības pulti. Stilīgo priekšējo paneli un indikatoru ir nācies ziedot jauniegūtās funkcionalitātes labad. Audio izejas ir balansētās , un, lai pieslēgtu ierīces ar nesimetrisko ieeju, komplektā ir XLR/RCA adapteri. Skaļuma regulēšana ir analoga, bet tās vadība notiek mūsdienīgi- digitāli, nevis ar potenciometra palīdzību. Ļoti precīzās rezistoru matricas pārsegšanas solis ir 0,5 dB. Šis risinājums ļauj regulēt skaļumu ļoti plašā diapazonā bez jebkādiem informācijas zudumiem, tādēļ jaunais Young ļoti labi skan arī pie zemiem skaļuma līmeņiem, kas ir ļoti svarīgi tiem, kas klusi klausās mūziku vēlos vakaros un negrib traucēt apkārtējos.
Distances vadības pults ir vienkārša un funkcionāla, vienīgi taustiņu uzraksti varētu būt spilgtāki un labāk saredzami




Young DSD aprīkots ar visām nepieciešamajām ciparu ieejām: AES/EBU, S/PDIF, and Toslink kā arī USB 2.0.
Ja vēlaties atkaņot visaugstākās izšķirtspējas audio failus- 32/384, DXD un 128x DSD nāksies pieslēgties  pie USB ieejas. Kvalitatīvs USB kabelis tikai izcels Young labākās īpašības- augstu detalizāciju, kura nedominē pār muzikalitāti. Young DSD atšķirībā no daudziem konkurentiem nav pārlieku "digitāli precīzs" , sausi analītisks. Šīs failu atskaņošanas īpašības attur daudzus mūzikas cienītājus no datora, kā avota, izmantošanas. 

Par Young DSD var teikt, ka tā skanējums ir vistuvāk analogajam. Tas nenogurdina un izraisa vēlmi klausīties vēl un vēl. Jaunais Young  dod iespēju noklausīties savu ierakstu kolekciju pavisam citā, augstākā kvalitātē  un atklāt daudzas, agrāk nedzirdētas, nianses iemīļotajos skaņdarbos.
 
   Jāpiebilst, ka komplektā līdzi nākošais tīkla barošanas adapters, ir parasts "impulsnieks", un tā nomaiņa pret kvalitatīvāku lineāro barošanas bloku, var būtiski uzlabot Young skanējumu. 

2014. gada 21. jūnijs

Latvijas High End tirgus jaunumi.

   Divu , agrāk Latvijas tirgū nepārstāvētu, ražotāju  DAC (digitāli analogie konvertori), jeb, kā moderni teikt ārējās, skaņu kartes tagad pieejami arī mūsu audiofīliem. Un, kas ir svarīgi, pie oficiālā ražotāja pārstāvja- kompānijas Pro 1. Runa iet par franču ražotāja TOTALDAC un amerikāņu MSB Technology.
 

Pirmie iespaidi par abiem DAC komplektiem visnotaļ pozitīvi. Pieslēgti tie tika pie pārbaudītas vērtības MBL skandām un monoblokiem. Bez priekšpastirinātāja, jo visi trīs DACi bija aprīkoti ar  priekšpastiprinātāju. 

Trešais DAC šajā "jauniņo" kompānijā bija labi zināmais Antelope Zodiac Audio Gold+ Voltikus (ārējais barošanas bloks).


Par signāla avotu kalpoja vecais, labais Altis Centauri, no kura SPDIF signāls tika padots uz minētajām skaņas kartēm.
Zodiac Gold smalki izpētīts un aprakstīts Srajan Ebaen aprakstā 6moons:
http://www.6moons.com/audioreviews/antelope2/1.html. 
Kādu laiku atpakaļ bija iespēja salīdzināt šo skaņu karti (bez Voltikus barošanas bloka) ar Weiss DAC202 un tad Antelope škita nedaudz par klīnisku un sausu. Arī šoreiz Zodiac izcēlās ar izcilu detalizāciju un fokusu, bet , tai pat laikā, pietrūka piesātinājuma vidējo frekvenču zemākajā diapazonā. Basu padeve likās tāda ļoti rezervēta. 
Pārslēdzoties uz TOTALDAC komplektu bija sajūta, ka telpa piepildījās ar skaņu un no atsevišķiem skaņu gabaliņiem izveidojās viena liela mūzikas glezna, bez šerpām šķautnēm un asām pārejām. Tā kā MBL sistēmā attālums starp skandām bija visai paliels tad klausoties Zodiac neveidojās viendabīga skaņas skatuve, bija tādi informatīvie tukšumi starp ļoti fokusēto centru un skandām. TOTALDAC izdevās šos tukšumus harmoniski piepildīt un radīt mūzikas klātbūtnes efektu liela apjoma telpā. Par skanējumu varētu teikt- atgādina analogo avotu avotu, bet bez tiem raksturīgajiem trūkumiem un blakus "piedevām".
Kamēr viesmīlīgais sistēmas īpašnieks pārslēdza Altis no TODALDAC pie MSB The Diamond DAC IV Select domāju, nu ko te vēl var īpaši uzlabot...Izrādās , ka var! Pirmais iespaids, ka noņemts kāds neredzams aizkars. Saglabājot TOTALDAC muzikalitāti, skaņa kļuva dzidrāka, instrumenti skaidrāk saklausāmi un to izvietojums precīzāk nosakāms. Pat klausoties ļoti klusi viss ir skaidri sadzirdams un plūstošs. Šie pirmie iespaidi par TOTALDAC un MSB ir pārsteidzoši, jo sevišķi, ja ņem vērā, ka noklausīšanās telpa ir vēl tapšanas periodā, sistēma saslēgta "uz ātro". Pēc pienācīgas telpas un sistēmas sakārtošanas šo "analogo" DACu priekšrocības varēs izbaudīt pilnībā.

Šie ir mani subjektīvie iespaidi bez pretenzijām uz testētāja vai eksperta statusu.

2014. gada 22. maijs

München- Minhene- Miunchenas- Munich- Мюнхен- 慕尼黑 - ミュンヘン - 2014.מינכן

  Šogad kārtējā Minhenes audio izstādes apmeklējums sākās ar pamatīgu sastrēgumu tuvojoties M.O.C., kā arī ne mazāku rindu pie reģistrācijas un biļešu kasēm. Tas viesa zināmu optimismu kā indikators, ka hi-fi un high-end entuziasti vēl nav izmiruši, vismaz Vācijā jau no noteikti!

     Pirmā stāva zālēs varēja sastapt arī dažu labu "netradicionāli"- open baffle 


entuziastu:



Lodveida horns (rupors) no Corum Audio:




2014. gada 11. maijs

Devialet 170- iepazīstos tuvāk!

           Pateicoties kompānijai "Pro 1", Devialet oficiālā izplatītājam Latvijā, man  tika dota iespēja iepazīties ar Devialet 170 mierīgos, mājas apstākļos. Kā jau minēju vienā no iepriekšējiem ziņojumiem, Devialet ir nākotnes pastiprinātājs, kā no tehnisko risinājumu viedokļa, tā arī no lietošanas ērtības un dizaina skatu punkta.  Kā avotu pamatā izmantoju datoru ar Foobar 2000 atskaņotāju. Par ciparu signāla pārtapšanu analogājā rūpejas m2Tech EVO komplekts (HiFace EVO USB interfeiss+HiFace EVO CLOCK+ HiFace EVO DAC + HiFace EVO akumulatoru barošanas avots). Priekšpastiprinātājs- pasīvais XINDAK  pieslēgts pie Anthem PVA2, divkanālu jaudas pastiprinātāja, kurš, savukārt, darbina Paradigm Signature S4 v.2 akustiku. 



   Šāds setaps prasa diezgan daudz kabeļu, kurus izvietot un sakārtot ir grūts uzdevums. Mudžeklis pamatīgs!



Lai to visu sakārtotu, jāsper radikāli soļi, jāatbrīvo plaukti un jāpieslēdz Devialet!



Ne velti Devialet paredzēts arī stiprināšanai pie sienas. Ja dators ir vienīgais avots un bezvadu rūteris nodrošina pietiekamu signāla līmeni, tad vispār var iztikt bez galdiņa vai aparatūras plaukta! Sievas sapnis! ar piepildi, ka viņa nezin Devialet īsto cenu!

Sākuma pieslēguma nepieciešamais minimums- 230V tīkla vads no Audioquest (NRG-1000), skandu kabeļi Castle Rock un USB kabelis datora pieslēgšanai (Diamond).

Ieslēdzam un cenšamies gūt pirmos iespaidus. Gaidītais WOW! efekts par nožēlu izpaliek. Skaņa pārlieku sterila, detalizēta, es teiktu sausa. It kā viss ir, bet kaut kā pietrūkst. Droši vien tās ir tas skanējums,kurš daudziem pieredzējušiem kvalitatīvas skaņas un mūzikas mīļiem nav tīkams un ir par iemeslu, kā dēļ viņi nevēlas izmantot datoru kā skaņas avotu.
Bet kaut kā skaidrībā jātiek! Tādēļ pieaicinu talkā boot.lv forumieti Long, ar viņa jauno pirkumu- Lavry DA10 Black. To pieslēdzam tieši pie Anthem MCA-20 gala pakāpes, kuru Longs nepaslinkoja atslēgt no savas sistēmas, lai salīdzinātu ar Devialet. Tā kā Lavry DA10 nav aprīkots ar USB ieeju, pieslēdzām to pie m2Tech Hi Face EVO interfeisa ar AES/EBU kabeļa palīdzību. Jāatzīmē, ka Longs nav fanātisks "kabeļu reliģijas" pārstāvis, tādēļ gan AES/EBU un simetriskie XLR starpbloku kabeļi bija visai vienkārši, bet kavlitatīvi Neotech OFC vadi ar Neutrik spraudņiem. Ieslēdzam un klausāmies. Jau pēc pirmajām mūzikas taktīm ir skaidrs, kas nācis klāt un kas pazudis. Parādījās daudz masīvāka, izteiksmīgākā vidus daļa, jo sevišķi tās zemais gals, bet par nožēlu pazuda zināma detalizācijas deva. Tai pat laikā skanējums bija kļuvis muzikālāks, var teikt-baudāmāks. 
Tā kā Devialet nav aprīkots ar simetriskajām analogā signāla ieejām, tad Lavry pie "franču brīnuma" nemēģinājām slēgt. 

Pieļauju, ka ar citiem vadiem mēs varētu šo to no detalizācijas atgūt, bet šoreiz tas nebija mūsu mērķis.
Paliek vēl viens variants- pieslēgt datoru pie Devialet  izmantojot HiFace Evo. Tā arī darām. Jā! tas ir tas, kas bija vajadzīgs! Rezultātā dabūjam skanējumu līdzīgu kā ar Lavry, bet ar visu Devialet precizitāti vidos un dzidrajām, bet neuzbāzīgajām augšām. Jāatzīst, ka savas Paradigm skandes nebiju dzirdējis tā skanam! Pie jebkura skaļuma tās skan ļoti atvērti un tīri, veidojot stabilu skaņas skatuvi.

2014. gada 19. aprīlis

Rupori...

Mans paziņa, audio entuziasts, veido ruporus , lai realizētu datora + DAC+ Yadis +Horn sistēmu:




 un izvēlējās Cardas vadus kā labus esam savam projektam

kas no tā būs sanācis, ziņošu vēlāk, jo pagaidām viss ir tapšanas procesā!

2014. gada 16. aprīlis

Iepazīstamies ar Nordost Valhalla 2 .

Lai arī ar nokavēšanos, tomēr jaunā Valhalla tikusi arī līdz Rīgai!. Kā kompensācija par kavēšanos bija iespēja paklausīties  pilnu komplektu- skandu+ starpbloku + 230V barošanas kabeļu sastāvā. Kā papildspēki bija pieaicināti Qv2 un Qk1 tīkla sprieguma "atveseļotāji", kā arī Sort Cone vibrāciju slāpētāji.




















No Lietuvas bija atceļojis audio dators un DAC prototips, Androņikova izstrādāts un kaimiņzemē salikts. Pirmie iespaidi par DAC- vēl ir ko uzlabot.
Pasākuma noslēgumā izdevās paklausīties Rūdolfa DIY austiņu pastiprinātāju, pieslēgtu pie Stello DA-100 Singature DAC. Jā, tādu komutāciju šis komplekts nez vai vēl piedzīvos...barošana ar 2 Vahalla 2. Power + Valhalla 2. RCA un Heimdal USB!