2014. gada 11. maijs

Devialet 170- iepazīstos tuvāk!

           Pateicoties kompānijai "Pro 1", Devialet oficiālā izplatītājam Latvijā, man  tika dota iespēja iepazīties ar Devialet 170 mierīgos, mājas apstākļos. Kā jau minēju vienā no iepriekšējiem ziņojumiem, Devialet ir nākotnes pastiprinātājs, kā no tehnisko risinājumu viedokļa, tā arī no lietošanas ērtības un dizaina skatu punkta.  Kā avotu pamatā izmantoju datoru ar Foobar 2000 atskaņotāju. Par ciparu signāla pārtapšanu analogājā rūpejas m2Tech EVO komplekts (HiFace EVO USB interfeiss+HiFace EVO CLOCK+ HiFace EVO DAC + HiFace EVO akumulatoru barošanas avots). Priekšpastiprinātājs- pasīvais XINDAK  pieslēgts pie Anthem PVA2, divkanālu jaudas pastiprinātāja, kurš, savukārt, darbina Paradigm Signature S4 v.2 akustiku. 



   Šāds setaps prasa diezgan daudz kabeļu, kurus izvietot un sakārtot ir grūts uzdevums. Mudžeklis pamatīgs!



Lai to visu sakārtotu, jāsper radikāli soļi, jāatbrīvo plaukti un jāpieslēdz Devialet!



Ne velti Devialet paredzēts arī stiprināšanai pie sienas. Ja dators ir vienīgais avots un bezvadu rūteris nodrošina pietiekamu signāla līmeni, tad vispār var iztikt bez galdiņa vai aparatūras plaukta! Sievas sapnis! ar piepildi, ka viņa nezin Devialet īsto cenu!

Sākuma pieslēguma nepieciešamais minimums- 230V tīkla vads no Audioquest (NRG-1000), skandu kabeļi Castle Rock un USB kabelis datora pieslēgšanai (Diamond).

Ieslēdzam un cenšamies gūt pirmos iespaidus. Gaidītais WOW! efekts par nožēlu izpaliek. Skaņa pārlieku sterila, detalizēta, es teiktu sausa. It kā viss ir, bet kaut kā pietrūkst. Droši vien tās ir tas skanējums,kurš daudziem pieredzējušiem kvalitatīvas skaņas un mūzikas mīļiem nav tīkams un ir par iemeslu, kā dēļ viņi nevēlas izmantot datoru kā skaņas avotu.
Bet kaut kā skaidrībā jātiek! Tādēļ pieaicinu talkā boot.lv forumieti Long, ar viņa jauno pirkumu- Lavry DA10 Black. To pieslēdzam tieši pie Anthem MCA-20 gala pakāpes, kuru Longs nepaslinkoja atslēgt no savas sistēmas, lai salīdzinātu ar Devialet. Tā kā Lavry DA10 nav aprīkots ar USB ieeju, pieslēdzām to pie m2Tech Hi Face EVO interfeisa ar AES/EBU kabeļa palīdzību. Jāatzīmē, ka Longs nav fanātisks "kabeļu reliģijas" pārstāvis, tādēļ gan AES/EBU un simetriskie XLR starpbloku kabeļi bija visai vienkārši, bet kavlitatīvi Neotech OFC vadi ar Neutrik spraudņiem. Ieslēdzam un klausāmies. Jau pēc pirmajām mūzikas taktīm ir skaidrs, kas nācis klāt un kas pazudis. Parādījās daudz masīvāka, izteiksmīgākā vidus daļa, jo sevišķi tās zemais gals, bet par nožēlu pazuda zināma detalizācijas deva. Tai pat laikā skanējums bija kļuvis muzikālāks, var teikt-baudāmāks. 
Tā kā Devialet nav aprīkots ar simetriskajām analogā signāla ieejām, tad Lavry pie "franču brīnuma" nemēģinājām slēgt. 

Pieļauju, ka ar citiem vadiem mēs varētu šo to no detalizācijas atgūt, bet šoreiz tas nebija mūsu mērķis.
Paliek vēl viens variants- pieslēgt datoru pie Devialet  izmantojot HiFace Evo. Tā arī darām. Jā! tas ir tas, kas bija vajadzīgs! Rezultātā dabūjam skanējumu līdzīgu kā ar Lavry, bet ar visu Devialet precizitāti vidos un dzidrajām, bet neuzbāzīgajām augšām. Jāatzīst, ka savas Paradigm skandes nebiju dzirdējis tā skanam! Pie jebkura skaļuma tās skan ļoti atvērti un tīri, veidojot stabilu skaņas skatuvi.

Nav komentāru: